top of page
  • Obrázek autoraDita

Epizoda 3: Jak na pozitivní vnímání sebe a světa


Nemůžeme ovlivnit to, co se nám přihodí a co se nám stane. Ale vždy můžeme ovlivnit to, jakým způsobem k problémům budeme přistupovat.

Záleží na našem vysvětlovacím stylu. Na tom, jak mluvíme sami k sobě v situacích, které nejsou úplně pozitivní. Protože to jak promlouváme sami k sobě, je vázáno s našimi pocity a to je provázané s našimi činy, chováním a reakcí na danou situaci.


V epizodě se dozvíte:

  • Druhy vysvětlovacích stylů a proč je pro nás ten pozitivní tak výhodný

  • Proč si dávat pozor na toxické sluníčkáře

  • Technika, jak na pozitivní vnímání sebe i světa, díky kterému získáte kvalitnější a spokojenější život

Nejsi si jistá, jaký vysvětlovací styl je právě ten tvůj?

Otestovat si ho můžeš tady: https://www.click4survey.cz/s4/55787/216957a7

Test je vypracovaný podle doktora Martina E. P. Seligmana. Vyhodnocení ti zašlu do 48 hodin na tvůj email. Pokud ti vyjde pozitivní vysvětlovací styl, gratuluji :), pravděpodobně nebudeš potřebovat techniky uvedené v epizodě podcastu. Pokud ti ale vyjde pesimistický vysvětlovací styl, ráda se s tebou zaměřím na změnu nastavení mysli k optimistickému vnímání tebe samotné, ale i tvého okolí a světa.


Proč vůbec usilovat o to, vidět svět optimisicky? Podle studií mají optimisté delší, kvalitnější a obecně spokojenější život. Jsou lepší ve sportu, v zaměstnání a mají pevnější vztahy. Obecně jsou vytrvalejší, více motivovaní a nevzdávají se po prvním nezdaru - tím pádem mají větší předpoklad, že uspějí. A to už za to stojí, ne? :)


Přeji ti krásný poslech :)


7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page